Ubezpieczenie OC jako ubezpieczenie podstawowe

Ubezpieczenie OC jako ubezpieczenie podstawowe

Zakres ubezpieczenia uzależniony jest od konkretnego towarzystwa. To, jaką firmę wybierzemy podczas zawierania polisy, rzutuje w razie konieczności na sposób likwidacji szkody i wypłatę odszkodowania. Konieczne jest więc sprawdzenie przede wszystkim czy lista ryzyk wymieniona w danej polisie na pewno odpowiada naszym oczekiwaniom.

Ubezpieczenia podzielona są na dwie główne kategorie: ubezpieczenia obowiązkowe oraz dobrowolne. W tej pierwszej kategorii najpopularniejsze jest ubezpieczenie OC samochodu. Niespełnienie obowiązku jego posiadania wiąże się z dotkliwymi karami finansowymi. Podobnie jest w przypadku OC rolnika. Z kolei grupa ubezpieczeń dobrowolnych jest już znacznie szersza, w jej ramach mieszczą się ubezpieczenia domu, szkolne, następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia oraz szeroko pojętego biznesu. W dobie XXI wieku standardowa forma zawierania polis jest stopniowo wypierana przez ubezpieczenie online. Ponadto duża konkurencja na rynku powoduje, że towarzystwa rywalizują między sobą w zakresach ubezpieczeniowych i listach ryzyk w nie wchodzące. Wyróżniające się punkty oferty, szczególnie przyjazne dla ubezpieczającego są kluczem do sukcesu. 

Obowiązkowe ubezpieczenie OC na pojazd osoby prywatnej i firmy 

Niezależnie od tego czy prowadzimy działalność gospodarczą, czy jesteśmy osobą prywatną, jeżeli posiadamy zarejestrowany samochód, musimy go ubezpieczyć! I to właśnie ubezpieczenie OC jest najważniejsze bowiem dzięki niemu w razie kolizji/wypadku, którego jesteśmy sprawcą, możemy pokryć koszty naprawy pojazdu drugiej strony. Wynajem auta zastępczego i holowanie pojazdu to kolejne możliwości w ramach jego zakresu. Nie obejmuje ono jednak wyłącznie szkód na samochodzie, ale ma za zadanie pokrywać koszty leczenia, rehabilitacji itp. osób poszkodowanych w zdarzeniu. Możliwość uzyskania z niego odszkodowania w razie doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu lub wypłata zadośćuczynienia dla krewnych za śmierć jest ważnym atutem tej polisy. Dokładny zakres jest znacznie szerszy, ale i tutaj występują wyłączenia od odpowiedzialności. W rzetelny i dokładny sposób opisane jest to przez towarzystwo ubezpieczeniowe TUZ na ich stronie: https://tuz.pl/produkty/ubezpieczenie-oc/

Jak można zawrzeć ubezpieczenie OC?

Zawieranie polis OC w dalszym ciągu w większości przypadków odbywa się w sposób tradycyjny. Możliwe jest podpisanie umowy w stacjonarnej placówce bezpośrednio towarzystwa ubezpieczeniowego lub agencji, posiadającej w swoich usługach ofertę konkretnie wybranego zakładu. Popularnym sposobem jest również telefoniczne nawiązanie współpracy. Należy pamiętać, że umowa ustna również jest umową obowiązującą, a konkretne firmy wykonujące telefon z ofertą sprzedaży OC, rozmowy nagrywają, przez co mają w razie konieczności potwierdzenie jej zawarcia. W ostatnich miesiącach na znaczeniu zyskały także kalkulatory na stronach poszczególnych towarzystw, dające możliwość samodzielnego przeliczenia składki, a później zdalnego zawarcia umowy. Jak to dokładnie wygląda, można zobaczyć na stronie: https://tuz.pl/kalkulator-oc-ac/

Czym wyróżniają się towarzystwa ubezpieczeniowe spośród konkurencji w zakresie ubezpieczenia OC?

Obecnie na rynku ubezpieczeniowym prężnie działa kilkanaście firm. Konkurują one między sobą możliwymi przedmiotami ubezpieczeń, wariantami w ich zakresie, jak i zdarzeniami, które mogą wystąpić w ich ramach. Każde towarzystwo ma swoje zalety, które są szczególnie ważne dla ubezpieczającego. Tym samym to właśnie dzięki nim, mogą wyróżnić się spośród innych zakładów. Dla przykładu można podać towarzystwo wzajemne TUZ, które dzięki indywidualnemu podejściu do klienta zyskuje coraz szersze grono zaufanych ubezpieczających. Ponadto porównując obecne składki za polisę OC, TUZ ma konkurencyjne ceny, a do tego preferencyjne warunki dla kierowców posiadających zniżki za bezszkodową jazdę. Można powiedzieć połączenie idealne! Największym jednak atutem, który umożliwia zawarcie ubezpieczenia OC z dowolnego miejsca na świecie, jest możliwość zdalnego podpisania dokumentu potwierdzającego zawarcie polisy OC. Oferta skierowana głównie do osób preferujących zdalne załatwianie wszelkich formalności. Ponadto dostosowując się do oczekiwań klientów, na swojej stronie internetowej stworzyli „kalkulator OC”, który umożliwia w łatwy sposób przeliczenie naszej składki. A jeżeli cena jest za wysoka w stosunku do naszego budżetu, można rozłożyć koszt polisy na 12 rat! Przedstawione wyróżniki, są tylko nielicznymi z długiej listy. Warto więc samemu sprawdzić, czy cena ubezpieczenia OC naszego samochodu będzie najniższa, porównując ją z konkurencyjnymi składkami.  

Related Articles

Dodaj komentarz