Kryptowalutowe karty płatnicze

Kryptowalutowe karty płatnicze

Rynek kryptowalut dynamicznie rośnie, co pozytywnie wpływa na popyt nie tylko w inwestycje cyfrową walutą, ale również w wykonywanie bieżących transakcji tym rodzajem aktywów. Zgodnie ze zdaniem wielu ekspertów, to właśnie obszar płatności kryptowalutowych stanie się jedną z najpopularniejszych usług w ciągu najbliższych kilku lat. Już teraz jednak coraz więcej firm decyduje się na zaoferowanie swoim klientom kryptowalutowych kart płatniczych. W jaki sposób działają takie karty? Czym kierować się przy wyborze idealnej dla nas karty? Jakie są najpopularniejsze produkty z grupy kart kryptowalutowych?

Czym są karty kryptowalutowe?

Wielu z nas bardzo dobrze zna zasadę działania kart płatniczych, co więcej, ze świecą szukać osoby, która nie posiada chociaż jednej karty w swoim portfelu. Zasada działania kart kryptowalutowych jest bardzo podobna. Po założeniu karty przelewamy na jej rachunek wartość kryptowaluty, co umożliwia nam dokonywanie zwykłych płatności w sklepach po kursie zgodnym z aktualną wyceną dostawcy karty. Z każdym rokiem przybywa tego typu rozwiązań kartowych, a co ważne, są one coraz bardziej dostępne również pod względem cenowym. 

Na co zwrócić uwagę wybierając kartę kryptowaluty?

Oczywiście w procesie wyboru karty powinniśmy zwrócić uwagę na jej dostępność w naszym kraju – obecnie nie wszyscy dostawcy gwarantują niezawodność konwersji i wykonywania płatności w złotówkach. Jednak nie to stanowi największy dylemat. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych kart, za karty kryptowalutowe również możemy zapłacić prowizję. Ich rodzaj i wartość jest ściśle uzależniona od warunków konkretnego dostawcy. Wśród najczęstszych prowizji wymienić możemy opłatę za wydanie karty, roczna opłata za posiadanie karty, a także prowizje od transakcji bezgotówkowych oraz wypłat w bankomatach. Jeśli zależy nam na konkretnym typie płatności ,gdyż wiemy, że z karty będziemy korzystać tylko w ramach płatności bezgotówkowych.

Najpopularniejsze karty kryptowalutowe

 Wśród rosnącej liczby ofert kryptowalutowych kart płatniczych, na tle stawki wybija się kilka propozycji, które mogą być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z kryptowalutami. Bitwala Card oraz Wirex to dwie propozycje, które powinny zainteresować osoby liczące na niskie prowizje. Co ważne, Bitwala nie stosuje żadnych opłat za prowadzenie karty – jedyne prowizje są pobierane od kupna lub sprzedaży bitcoina.W przypadku karty Wirex również nie powinniśmy narzekać na wysokie prowizje – jest to raptem 1 dolar za miesięczne prowadzenie karty.

Related Articles

Dodaj komentarz