Wizyta u kardiologa nie taka straszna – kardiolog Warszawa

Wizyta u kardiologa nie taka straszna – kardiolog Warszawa

Wiele osób odczuwa ogromny stres i lęk przed wizytą w gabinecie lekarskim. Często nie ma znaczenia w jakim celu udajemy się do lekarza i bez względu na to czy jest to zabieg, czy kontrolne wizyta – odczuwamy strach przed odwiedzeniem lekarza. Jak sobie z nim poradzić? Jak wybrać dobrego lekarza, który sprawi, że z naszego życia zniknie “syndrom białego fartucha”? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

Jak przygotować się do wizyty w gabinecie kardiologicznym? – kardiolog Warszawa

Dla wielu osób wizyta w gabinecie kardiologicznym to ogromne wyzwanie i stres. Wiele osób oczekuje na ważne wyniki badań, od których zależy ich dalsze leczenie lub jego zakończenie. Bardzo ważne jest również jakie podejście do nas ma nasz lekarz kardiolog. Warszawa jest miastem, w którym gabinety kardiologiczne prowadzone są przez specjalistów nie tylko w swojej dziedzinie nauki medycznej, ale również w obsłudze pacjenta. Jest to bardzo ważny aspekt, szczególnie kiedy badanie dotyczy naszego serca.

Nie zdajemy sobie często sprawy z tego, jak bardzo nasz stres i lęk może wpłynąć na wyniki badania, szczególnie w przypadku badań u kardiologa. Podczas sytuacji stresowych wzrasta ciśnienie tętnicze, a nasze serce może bić nierówno i dać zakłamany wynik. Warto wziąć to pod uwagę podczas przygotowań do badania i wyciszyć się wcześniej lub zrelaksować.

Odpowiednie przygotowanie do badania kardiologicznego to przede wszystkim zrobienie niezbędnych badań morfologicznych. Wskazują one podstawowe parametry organizmu i pokazują, czy wszystko jest w normie lub na co warto zwrócić uwagę. Badania krwi powinny być możliwie jak najbardziej aktualne – parametry zmieniają się w zależności od tego jaki aktualnie prowadzimy tryb życia. Właśnie dlatego warto poczekać z badaniem na kilka dni przed wizytą w gabinecie kardiologicznym.

Jak wybrać odpowiedni gabinet kardiologiczny? – kardiolog Warszawa

Każda wizyta kardiologiczna rozpoczyna się wywiadem z pacjentem. Ma on na celu zdiagnozowanie ewentualnych objawów oraz przyczyn złego samopoczucia. Pytania zazwyczaj dotyczą trybu życia jaki prowadzi pacjent oraz jego diety czy aktywności fizycznej. Kardiolog zbiera również ważne informacje na temat leczonych przewlekłych chorób oraz przyjmowanych przez pacjenta leków, które mogą wykluczyć przyjmowanie medykamentów na inne dolegliwości.

Jeżeli wybieramy się na wizytę do kardiologa musimy sprawdzić, czy przyjmuje on w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, czy jest to gabinet prywatny. W pierwszym przypadku nie zapłacimy za wizytę, ale będzie nam potrzebne skierowanie od naszego lekarza pierwszego kontaktu. W przypadku wizyty prywatnej sami wybieramy, kiedy przyjmie nas kardiolog. Warszawa to miasto, które daje ogromny wybór gabinetów kardiologicznych w różnych, dogodnych dla pacjentów lokalizacjach.

Co to jest “syndrom białego fartucha” i jak się go pozbyć? – kardiolog Warszawa

“Syndrom białego fartucha” to nic innego jak uczucie lęku i niepokoju towarzyszące nam przed wizytą w gabinecie lekarskim. Partnerami tej dolegliwości mogą być nieregularne bicie serca, zawroty głowy, problemy z oddychaniem czy podwyższone ciśnienie tętnicze. Najczęściej dotyka osoby, które niebawem czeka wizyta lekarska. Dolegliwość ta jest szczególnie niemile widziana przed wizytą u kardiologa. Wszystkie parametry związane z biciem serca oraz ciśnieniem tętniczym powinny być badane w neutralnych warunkach bez sytuacji stresowych, które mogą zakłócić wyniki badań.

Duży wpływ na to jakie odczucia towarzyszą nam przed wizytą lekarska ma to, jaki stosunek do pacjenta ma lekarz kardiolog. Warszawa to mnóstwo lokalizacji gabinetów kardiologicznych, dzięki czemu można wybrać dogodny dla siebie gabinet i dobrego lekarza. Jednymi z najgorszych objawów lęku przed procedurą medyczną jest nadmierne pocenie się oraz możliwość utraty przytomności w wyniku omdlenia. Spowodowane jest to wysokim poziomem kortyzolu. Dobrymi sposobami na złagodzenie syndromu, szczególnie przed badaniem, mogą być medytacja lub ćwiczenia związane z układem oddechowym.

Related Articles

Dodaj komentarz