Rynek nieruchomości w Łodzi

Rynek nieruchomości w Łodzi

Wraz ze wzrostem popytu na nieruchomości, wzrastają ich ceny. Nowe mieszkania w każdym regionie są coraz droższe. Co chwile odnotowane są kolejne rekordy. Nowe inwestycje pojawiają się co chwile. Nie brakuje także firm deweloperskich, które tworzą osiedla na bardzo wysokim poziomie. Na tę chwile spokojnie można powiedzieć, że jest aż 850 tysięcy mieszkań na różnych etapach budowy.

Nowe mieszkania w Łodzi

Większość wszystkich transakcji bankowych to kredyty hipoteczne. Mieszkania deweloperskie w około 40 procentach finansowane są przez gotówkę. Inwestowanie środków bankowych w nieruchomości to bardzo racjonalne podejście. Rynek pierwotny cieszy się największą popularnością. Popyt na nieruchomości nowe potęguje obawa przed planowanym wprowadzeniem deweloperskiego funduszu gwarancyjnego i gwałtownym wzrostem cen.

Nowe inwestycje w Łodzi cieszą się ogromnym zainteresowanie. Łódź cieszy się coraz większą sympatią. Wzrost cen w tym regionie będzie cały czas rosła. Pod koniec roku 2021 możemy spodziewać się, że na rynku wtórnym będzie więcej mieszkań niż na pierwotnym. Z czego wynikać będzie taki stan rzeczy? Brakuje wolnych gruntów pod budowę nowych mieszkań.

Na przełomie kwartału, tempo wzrostu wynosi około 1,5 do 2 procent. Zwracają uwagę na tendencję wzrostową cen mieszkań, spokojnie stwierdzić można, że ceny mieszkań używanych w łodzi wzrosną aż o 13%. Natomiast wzrost cen na rynku pierwotnym w tym samym czasie osiągnie 11%.

Na jakie dzielnice w Łodzi warto zwrócić uwagę?

Śródmieście

Jest to najważniejsza, ale także najmniejsza dzielnica Łodzi. Znajdują się tutaj kluczowe budynki takie jak: Filharmonia Łódzka, Teatr Muzyczny, Teatr Wielki, Pałac Poznański, czy Manufaktura. Nie możemy zapomnieć również o najdłuższej ulicy handlowej w całej Europie, czyli Piotrkowskiej. Można tam znaleźć wiele restauracji, klubów i pubów. Mieszkanie w tym rejonie są piękne i dobrze skomunikowane.

Zielone Polesie

Ta dzielnica położona jest w zachodniej części Łodzi. Jest bardzo malownicza. Cały teren jest bardzo zielony, co oczywiście podnosi wartość nieruchomości znajdujących się w tym miejscu. Jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych dzielnic w Łodzi. Znajdziemy tu dużo miejsca do wypoczynku i rekreacji. W tym również ZOO i pięknym park Józefa Piłsudskiego.

Górna idealna dla rodzin

Ta część Łodzi jest typowo rodzinna. Znaleźć tu można takie atrakcje jak Staw Jana, czy park ze zbiornikiem wodnym im. Jana Dąbrowskiego. Tereny nadrzeczne Olechówki czy Augustówka tylko podnoszą walory wizualne i użytkowe tych terenów. Osiedla znajdujące się w tej dzielnicy znajdują się bardzo blisko centrum, ale na tyle daleko, aby zgiełk miasta nie przeszkadzało w wypoczynku.

Łódź jest coraz bardziej atrakcyjna dla nabywców. Wiele osób wybiera tę część polski ze względu na jakość życia oraz cenę nieruchomości. Są one np. zdecydowanie tańsze niż te znajdujące się w stolicy. Znajdźcie ofertę dla siebie na https://wybierzdewelopera.pl/inwestycje/lodz/.

Related Articles

Dodaj komentarz