Polskie giełdy kryptowalut godne uwagi

Polskie giełdy kryptowalut godne uwagi

Na dzień dzisiejszy, w Polsce funkcjonuje kilka giełd kryptowalutowych. My postanowiliśmy wymienić trzy, które aktualnie znajdują się najwyżej w światowym rankingu pod względem kapitalizacji.

  • BitBay – to najstarsza polska giełda kryptowaluta, która funkcjonuje na rynku od 2014 roku. Jest zarazem największą rodzimą giełdą. Oferuje nam prawie 30 najpopularniejszych kryptowalut, obsługuje waluty FIAT, w tym złotówkę, a także jest prosta i wygodna w obsłudze. Prowizja na tej giełdzie wynosi 0,43% od przeprowadzonej transakcji.
  • Exmo – giełda, która funkcjonuje na rynku do 2015 roku. Oferuje ponad 30 kryptowalut, ma w swojej ofercie tradycyjne waluty, w tym złotówkę, a także słynie z bardzo niskiej prowizji na poziomie 0,2% od transakcji.
  • Coindeal – nieco młodsza platforma, która funkcjonuje na rynku od roku 2018 roku. Oferuje blisko 30 kryptowalut, a co cztery tygodnie w drodze głosowania dodaje kolejną. Prowizja na tej giełdzie wynosi 0,4%. Obsługuje waluty tradycyjne, w tym złotówki.

Trzy powyższe polskie giełdy kryptowalut znajdują się w czołowej czterdziestce największych światowych platform pod kątem wielkości wolumenu. Biorąc pod uwagę, że ranking obejmuje kilkaset platform z całego świata, jest to wynik godny pochwały. Jednocześnie zaprzecza twierdzeniu, jakoby polskie giełdy kryptowalut były gorsze od zagranicznych. Warto obserwować także młodą pltformę Coinquista, która narodziła się w roku 2019. Jako pierwsza w Polsce zyskała licencję Komisji Nadzoru Finansowego.

Czy polskie giełdy kryptowalut zapewniają opłacalny handel?

Zdecydowanie tak! Możemy z czystym sumieniem zaprzeczyć twierdzeniom, wobec których rodzime giełdy odstają od zagranicznych. Platformy zagraniczne rzeczywiście oferują nam większą liczbę par kryptowalutowych, jednak wysoka płynność utrzymuje się wyłącznie w obrębie najważniejszych tokenów, które mają w swojej ofercie także polskie giełdy. Jeśli chodzi o wysokość prowizji, polskie platformy nie są droższe, a w przypadku Exmo możemy mówić o bardzo niskich kosztach transakcji.

Wbrew pozorom, w Polsce bardzo wcześnie wykształciła się spora grupa użytkowników obeznanych w tematyce kryptowalut. To przełożyło się także na polskie projekty. Trzy wyżej wymienione platformy zdołały zbudować popularność także za granicami naszego kraju, co najlepiej świadczy o ich renomie. Możemy posłużyć się popularnym powiedzeniem: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Polskie giełdy kryptowalut mogą nam zaoferować bardzo wysoką jakość usług.

Formalności i weryfikacja

W dzisiejszych czasach polskie giełdy kryptowalut są zobowiązane do przestrzegania pewnych procedur bezpieczeństwa. Podczas rejestracji musimy podać nasze dokładne dane osobowe, a także potwierdzić naszą tożsamość poprzez załączenie skanu lub zdjęcia dokumentu tożsamości. Jest to procedura niezbędna do rozpoczęcia handlu. Dawniej, na rynku funkcjonowały giełdy niewymagające podawania danych osobowych. Obecnie, należą one do rzadkości. W Polsce nie znajdziemy obecnie giełdy pozbawionej powyższych procedur.

Related Articles

Dodaj komentarz