Najlepsze potrawy z thermomixa – oszczędność czasu i gotowe rozwiązania dla gospodyń domowych

Najlepsze potrawy z thermomixa – oszczędność czasu i gotowe rozwiązania dla gospodyń domowych

Thermomix to urządzenie, bez którego niejedna Pani domu nie wyobraża sobie swojej kuchni. Nic dziwnego, albowiem w thermomixie przygotujemy dania obiadowe, mięsa, ryby, zupy, wypieki, napoje, drinki, przystawki, sałatki, sosy i desery. W zasadzie nie ma takiej rzeczy i takiego przepisu, z którym ten sprzęt nie dałby sobie rady. Thermomix zaawansowane gospodynie cenią za innowacyjność i oszczędność czasu, a osoby, które nie posiadają zdolności kulinarnych za proste i intuicyjne przepisy wraz z dokładnymi opisami i instrukcjami przygotowania.

Dania na każdą okazję

Z thermomixem zachwycimy naszych domowników i gości jakością i smakiem przyrządzanego mięsa. Chociaż wiele przepisów posiada dokładne wytyczne co do ilości przypraw i dania wychodzą idealnie doprawione, możemy je modyfikować. Na największą uwagę zasługuje jednak fakt, że każdy rodzaj mięsa jest miękki, delikatny, soczysty i rozpływa się w ustach. Z łatwością wyrobimy w nim ciasto na pierogi, pączki, kopytka, paluszki czy pizzę. Dzięki temu w naszej kuchni nie będą potrzebne już żadne dodatkowe urządzenia wspomagające proces gotowania. Funkcja przyrządzania dań na parze pozwala z kolei cieszyć się delikatnym smakiem warzyw i ryb bez obawy o rozgotowanie produktów. Korzystając z opcji gotowych przepisów koniecznie wypróbuj chlebek z ziołami, soczysty filet z indyka na kanapki, potrawkę z cukinii i ciecierzycy lub chinkali z mięsem i kolendrą. Platforma Cookidoo zintegrowana z thermomixem otwiera też możliwość poznania nowych smaków z różnych zakątków świata. Dania włoskie, azjatyckie czy meksykańskie nie będą już stanowiły wyzwania. 

Jakie możliwości daje Thermomix?

Thermomix  waży, miesza, blenduje, emulguje, sieka, miksuje, rozdrabnia, mieli, ubija, wyrabia, roztapia, podgrzewa, gotuje w niskich i w wysokich temperaturach, gotuje na parze, praży, dusi, karmelizuje, rumieni i posiada funkcję fermentowania. Jest niezastąpionym urządzeniem, które minimalizuje potrzebę posiadania innych rodzajów sprzętu w domowej kuchni. W thermomixie możesz w jednym czasie gotować warzywa na parze, dusić mięso i przygotowywać sos. To nie tylko oszczędność czasu podczas gotowania, ale także w trakcie porządkowania kuchni po zjedzonym obiedzie. Poza podstawowymi funkcjami gotowania przygotujemy w nim różnego rodzaju pasty, fantazyjne drinki, wytworzymy mąkę czy przerobimy zwykły, biały cukier na cukier puder. Duża zaletą termomixa jest gotowość do przygotowywania zdrowych posiłków, bez zawartości tłuszczu z wykorzystaniem pary. Opcją, która zasługuje na uwagę jest także możliwość czyszczenia urządzenia poprzez dostępne w menu mycie wstępne.

Czy Thermomix ma wady?

Chociaż wielu użytkowników za wadę wymienia cenę i mycie noży sprzętu, to wydaje się być to nieco naciągane. Cena jest adekwatna do jakości i możliwości, w końcu termomix zastępuje blender, mixer, robota kuchennego i wiele innych sprzętów. Mycie noży faktycznie nie należy do przyjemnych, ale mimo wszystko w innych urządzeniach siekających czy blendujących również mamy do umycia noże, więc nie powinno być to aż tak dużym problemem, a raczej kwestią wprawy. Minusem wydaje się być jednak gotowanie dla większej ilości osób, lub przygotowanie obiadu na 2 czy 3 dni. W termomixie ugotujemy 2L zupy, albo drugie danie dla 4 – 5 osób w zależności od spożywanych porcji. Nie ma jednak mowy na przygotowanie w nim wystawnego obiadu czy kolacji dla większej ilości osób. Rozwiązaniem jest więc albo gotowanie na dwa razy – co w przypadku obiadu raczej nie będzie dobrym pomysłem, albo gotowanie w standardowy sposób z wykorzystaniem kuchenki i garnków.

Ile kosztuje Thermomix?

Najnowszy model Thermomix® TM6 to koszt 5 495 zł. Jeżeli nie masz pomysłu na sfinansowanie zakupu, możesz skorzystać z bezpiecznych i szybkich pożyczek online https://www.bankier.pl/smart/pozyczki-online. Przed zakupem na stronie producenta masz możliwość umówienia się z przedstawicielem handlowym online na zaprezentowanie możliwości sprzętu. Wraz z Thermomixem dostajesz pełne jego wyposażenie i książkę „Proste pomysły”, która wprowadzi Cię w świat kulinarnych wojaży. Thermomix to nie mały wydatek, jednak zwróci się z czasem, a przede wszystkim pomoże Ci zadbać o zdrowe i smaczne posiłki dla całej rodziny.

Related Articles

Dodaj komentarz