Masaż gorącymi kamieniami to coś dla każdego zmarzlucha

Masaż gorącymi kamieniami to coś dla każdego zmarzlucha

Masaż gorącymi kamieniami sprawdzi się idealnie, jeśli Twoją ulubioną porą roku jest lato i późna wiosna. Jeśli kochasz ciepło i słońce to ten masaż na pewno przypadnie Ci do gustu.

Przychodzi zima, a Ty jak co roku przywdziewasz kolejne warstwy ubrań? Nie wystarczają Ci koce, grube swetry i ciepło kominka? Marzysz o tym, żeby wygrzewać się na plaży lub na ogrodzie w słoneczku? Jeśli na wszystkie pytanie odpowiedziałeś twierdząco jedno jest pewne, potrzebujesz się ogrzać. Nie możemy wprawdzie przywołać lata szybciej i sprawić, aby na dworze znowu zaświeciło ciepłe słońce, ale możemy ogrzać Cię na dłużej i sprawić, że w twoim ciele popłynie znowu ciepła krew, ogrzewająca wszystkie mięśnie i narządy.

Jak to jest, że taki masaż ma działanie rozgrzewające?

Masaż gorącymi kamieniami jak sama nazwa wskazuje, wykonywany jest ciepłymi kamieniami. Przygotowanie do takie masażu rozpoczyna się już około godziny przed jego rozpoczęciem. Masażysta musi przygotować potrzebne kamienie. W zależności od budowy ciała klienta masażysta dobiera wielkość kamieni i ilość. Jeśli klient przychodzi pierwszy raz do gabinetu, wybiera się zazwyczaj kilka rodzajów kamieni, aby po przyjściu klienta wybrać odpowiednie. Kamienie umieszcza się w specjalnym urządzeniu do podgrzewania kamieni. Następnie dolewa się do nich wody i pozostawia do podgrzania do około 50/60 stopni. Aby kamienie uzyskały taką temperaturę muszą spędzić w urządzeniu około godziny. Po tym czasie są gotowe do masażu.

Masaż gorącymi kamieniami cechuje się jeszcze tym, że całe ciało masowanego powinno być dokładnie pokryte ręcznikiem oraz kocem. dzięki temu kamienie, które będą pozostawały na ciele, wolniej będą oddawać ciepło.

Jak wygląda taki masaż gorącymi kamieniami?

Jeśli kamienie są gotowe do użytku do masażysta może zaprosić do gabinetu klienta. Po jego wejściu można otworzyć urządzenie z kamieniami. Jeśli do wody dodany był olejek eteryczny w gabinecie będzie przyjemnie pachnieć. W okresie zimowym najbardziej polecamy zapachy pomarańczy, cynamonu i rozmarynu. Klient w bieliźnie kładzie się na łóżku i jak już wcześniej wspominaliśmy zostaje przykryty ręcznikiem i kocem. Masażysta najpierw pewnymi uciskami i ruchami po ciele pacjenta przez koc stara się jeszcze trochę rozgrzać ciało i przyzwyczaić do dotyku i nacisku.

Następnie z urządzenia wyławia specjalną łyżką pierwszy największy kamień i sprawdza jego temperaturę w rękach. Jeśli jest on bardzo gorący na granicy parzenia to znaczy, że nadaje się do użytku. Jeśli jest trochę za ciepły lub za zimny, należy odpowiednio skręcić lub podkręcić temperaturę urządzenia, a wyjęty kamień chwilę potrzymać w rękach, aby oddał ciepło lub włożyć jeszcze do urządzenia, aby się podgrzał. Jak więc widzicie nie musicie martwić się, że kamień może być nieodpowiedniej temperatury, ponieważ zanim dotknie waszego ciała, przejdzie przez wprawne ręce masażysty.

Masaż wykonywany jest w odpowiedniej sekwencji na przemian rękami terapeuty i kamieniami. Po masażu kamienie zostają położone w odpowiednich miejscach na ciele w celu pozostawienia i rozprzestrzeniania ciepła.

Related Articles

Dodaj komentarz