Jak wiedzieć, kiedy potrzebujesz nowej zmywarki?

Jak wiedzieć, kiedy potrzebujesz nowej zmywarki?

W zgiełku naszego codziennego życia zmywarka może nie tylko zaoszczędzić mnóstwo czasu, ale także uprościć proces czyszczenia i zmniejszyć zużycie wody. Prawdziwy współczesny luksus, na którym wszyscy polegamy, dlatego trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałoby życie bez tego jednego prostego urządzenia.

Oczywiście, podobnie jak w przypadku każdego urządzenia w kuchni, zmywarka może działać nieprawidłowo i ostatecznie wykazywać oznaki, że należy ją wymienić. Wiele z nich może być tylko drobnymi problemami, które uda się nam naprawić. Istnieją jednak pewne oznaki, które mogą wskazywać, że zmywarka wkrótce ulegnie awarii.

Wiek Twojej zmywarki
Wiek Twojej zmywarki sam w sobie jest znamiennym znakiem. Jeśli twój ma więcej niż dziesięć lat, być może nadszedł czas na aktualizację, szczególnie jeśli masz niższy model. Wiele starszych modeli po prostu nie jest wydajnych. Tak więc przejście na nową zmywarkę do naczyń może na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze dzięki obniżeniu rachunków za wodę i prąd. Stan twojej zmywarki zależy od tego, jak dobrze czyścisz i konserwujesz urządzenie.

Zaczyna rdzewieć
Rdza jest znaczącym znakiem, że nastąpił wyciek wody lub jakiś inny poważny problem. Oznacza to nie tylko, że pewne obszary się odrywają, odsłaniając w ten sposób metal, który zaczyna rdzewieć. Jest również bardzo możliwe, że małe cząsteczki rdzy dostaną się na twoje czyste naczynia. W niektórych przypadkach rdza, którą widzisz, może po prostu pozostać po cyklu, w którym twoje naczynia dotknęły wanny. Możesz także mieć zardzewiałe garnki i patelnie. Aby mieć pewność, że jest to zmywarka do naczyń, uruchom pusty cykl i dodaj trochę kwasu cytrynowego i sprawdź, czy rdza zniknie.

Woda pozostaje po cyklu
Nigdy nie powinieneś widzieć stojącej wody w zmywarce po zakończeniu cyklu. Oczywiście zawsze można znaleźć niewielką ilość wody, która zebrała się w kubku lub misce, a plastikowe naczynia mogą być mokre. To, czego nie powinieneś widzieć, to kałuża wody na dnie zmywarki. Jest to znak, że odpływ zmywarki jest zatkany. Często jest to spowodowane niewielką ilością jedzenia, która spowodowała niewielką blokadę. Można to łatwo naprawić, a także zapobiec. Jeśli tak nie jest, możesz mieć problem z odpływem, który może wymagać wezwania hydraulika i ewentualnie wymiany całej zmywarki.

Drzwi się nie zamykają
Złamany zatrzask lub zamek często wymaga naprawy lub wymiany zmywarki. Wynika to zazwyczaj z tego, że urządzenie nie jest w stanie uruchomić cyklu, jeśli drzwi nie są bezpiecznie zatrzaśnięte. Chroni to przed wyciekiem wody i większym bałaganem. W zależności od posiadanej marki i modelu może to być bardzo prosta i niedroga naprawa. Ponadto, jeśli jest to stosunkowo nowa zmywarka do naczyń, złamana zatrzask może nawet być objęty gwarancją. Niestety, jeśli Twoja zmywarka jest dość stara, możesz mieć trudności ze znalezieniem niezbędnych części do naprawy.

Woda wycieka na podłogę
Kolejnym znamiennym sygnałem, że musisz kupić nową zmywarkę do naczyń, jest to, że zaczyna wyciekać woda na całej podłodze. Bez względu na to, skąd woda wycieka, nigdy nie powinieneś widzieć wody wypływającej spod urządzenia.

Jeśli zaczniesz zauważać wodę pod zmywarką, wyłącz wodę i natychmiast rozpocznij suszenie wszystkich powierzchni. Rozsądnie byłoby również użyć osuszacza lub wydajnego wentylatora, aby zapewnić usunięcie całej wilgoci. W tym momencie powinieneś zadzwonić do hydraulika, aby zobaczyć, czy to zmywarka do naczyń, czy coś innego. Może to być prosta poprawka, ale w wielu przypadkach będziesz musiał wymienić urządzenie.

Rozpoczęcie wydawania nietypowych dźwięków
Jednym z najczęstszych znaków, że Twoja zmywarka wkrótce będzie do wymiany, jest to, że zaczyna wydawać dziwne dźwięki. Nie obejmuje to typowego hałasu codziennego użytku, ale coś niezwykłego.

Zasadniczo są one spowodowane problemami z silnikiem. W takim przypadku może się okazać, że wymiana lub naprawa silnika jest droższa niż zakup najnowszego modelu. Jednak zawsze warto sprawdzić, czy odgłosy dobiegające z naczyń uderzają o siebie, czy coś utknęło w mechanizmach, zanim zdecydujesz, że konieczna jest wymiana zmywarki.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zauważysz którykolwiek z wymienionych powyżej znaków, prawdopodobnie będziesz chciał wymienić urządzenie. Zanim wyjdziesz i kupisz nowy model, z pewnością powinieneś sprawdzić, czy jesteś objęty gwarancją.

Jednak niektóre z wyżej wymienionych problemów mogą być również prostymi naprawami. Dla wielu konsumentów może to być lepsza opcja. Po prostu upewnij się, że bierzesz pod uwagę koszt czasu, części i robocizny, a także potencjalną żywotność urządzenia po jego naprawie. Może się okazać, że zakup nowej zmywarki to najmądrzejsze wykorzystanie twoich zasobów.

Related Articles

Dodaj komentarz