Egzotyczne wakacje – na co zwrócić uwagę

Egzotyczne wakacje – na co zwrócić uwagę

Wyjazd do odległego kraju to wielka przygoda, a wakacje spędzone w egzotycznym miejscu z pewnością różnią się od urlopu w Polsce czy innych państwach europejskich. Wyjeżdżając na taki urlop warto mieć jednak świadomość, że nie wszystkie nasze zachowania będą mile widziane – o czym pamiętać, by nie narazić się za granicą na nieprzyjemności?

Jak się ubierać?

Egzotyczne miejsca odwiedzamy zwykle poza naszym wakacyjnym sezonem. Jak można sprawdzić na www.okiemturysty.pl/porady/gdzie-na-wakacje-we-wrzesniu/, końcówka lata to idealna pora na wycieczkę do państw afrykańskich i Bliskiego Wschodu – w lipcu i sierpniu jest tam zbyt gorąco, by móc godzinami przesiadywać na plaży albo zwiedzać zabytki, za to początek jesieni to gwarancja wspaniałej, słonecznej pogody, jakiej w kraju raczej się już nie uświadczy.

Wrześniowa pogoda zachęca do noszenia skąpych strojów, ale nie wszędzie można sobie na taką swobodę pozwolić. Nawet w państwach takich jak Egipt czy Tunezja, gdzie europejscy turyści są częstymi gośćmi, odsłaniające dużo ciała stroje mogą być źle odebrane przez lokalnych mieszkańców.

Znajomość obcej kultury

Nie tylko ubiór bywa przyczyną nieporozumień między tubylcami a turystami z obcych krajów. W egzotycznych miejscach kultura bywa czasem tak odmienna od naszej, że nawet niewinne, zwyczajne gesty mogą stać się przyczyną poważnych kłopotów, ponieważ będą odebrane jako wysoce obraźliwe.

Przed wyjazdem warto poczytać o zwyczajach panujących w danym miejscu i wbrew pozorom dotyczy to nie tylko państw muzułmańskich, ale i chrześcijańskich, które mimo tej samej religii mają jednak całkiem inną mentalność.

Niektóre atrakcje turystyczne mogą też być przez miejscowych uważane za miejsca święte, co oznacza, że nie powinno się na przykład czegoś dotykać albo wchodzić w butach – nawet jeśli nie ma jednoznacznego zakazu, nie zaszkodzi zastosować się do lokalnych obyczajów.

Gdzie nocować?

Nocleg można zorganizować sobie w dowolnym miejscu. Nawet w krajach, gdzie turystyka jest kiepsko rozwinięta, są pensjonaty dla gości i motele, można też zainteresować się prywatnymi kwaterami u miejscowych. Turystom zwykle pozwala się na nieco więcej, ale wyrozumiałość lokalnych mieszkańców też ma swoje granice, jeśli więc nie czujemy się zbyt pewnie w obcych miejscach z zupełnie inną kulturą, rozsądniej będzie zatrzymać się w droższym hotelu obsługującym obcokrajowców.

Ośrodki wypoczynkowe, jak na przykład te wymienione na okiemturysty.pl/najlepsze-hotele-w-dubaju/, umożliwiają korzystanie z rozrywek, jakie normalnie nie są dostępne w danym kraju, jak chociażby picie alkoholu.

Related Articles

Dodaj komentarz