Czym jest leasing dla nowych firm?

Wielu przedsiębiorców otwierając swoje świeżo powstałe firmy nie posiada tak dużej ilości gotówki, jaka jest potrzebna do tego, by działalność zacząć od razu z wysokiego C i oferować klientom najwyższej jakości rozwiązania – to zupełnie naturalne. Szukając rozwiązania pamiętajmy jednak, że nie zawsze podstawowa, jakby się wydawało, opcja, jest najlepsza. Zaciągnięcie dużego kredytu na rozwój firmy może w przyszłości okazać się wstępem do poważnych problemów. O wiele lepszym rozwiązaniem jest leasing na start.

Kto może aplikować o leasing dla nowej firmy?

O leasing dla nowej firmy może starać się każdy przedsiębiorca, który nie jest w stanie samodzielnie sfinansować zakupu niezbędnego mu do pracy sprzętu. Nie ma tu żadnego znaczenia, czy nasza firma działa rok, pięć lat, czy jeden dzień. Każdy wniosek traktowany jest jednakowo sprawiedliwie, a okres czasu, od jakiego prowadzimy naszą działalność nie ma wpływu na jego rozstrzygnięcie. 

Z oferty leasingu na start mogą skorzystać firmy trudniące się dostarczaniem bardzo różnych rozwiązań swoim klientom. Z możliwości współpracy z serwisem ClickLease, umożliwiającym uzyskanie indywidualnych ofert finansowania od ponad 40 leasingodawców, korzystają między innymi firmy przewozowe, informatyczne, sklepy i biura usługowe, a nawet bary, czy restauracje..

Aby wniosek o leasing na start został rozpatrzony, konieczne jest jedynie posiadanie ważnych dokumentów rejestrowych firmy. Nie ma konieczności przedstawiania sprawozdań czy zaświadczeń finansowych, a promesę leasingową otrzymać można nawet w trzy godziny od złożenia wniosku.

Leasing na start a kredyt dla firm: dlaczego to pierwsze opłaca się bardziej?

Jest wiele powodów, dla których leasing jest o wiele korzystniejszym rozwiązaniem, niż tradycyjny kredyt, czy pożyczka – zwłaszcza w przypadku nowych firm. Bez wątpienia olbrzymim plusem takiego rozwiązania są niskie koszta – leasing dla nowej firmy można uzyskać przy wpłacie własnej wynoszącej nawet 1% wartości przedmiotu. Uproszczone procedury i minimum formalności sprawiają zaś, że gotówkę możemy dostać nawet jeszcze w dzień złożenia wniosku. O leasing dla firm mogą starać się również świeżo założone przedsiębiorstwa, nawet w pierwszym dniu swojej działalności. Co więcej, opłaty związane z leasingiem można “wpisać w koszta” działalności.

Finansowanie na zasadach leasingu na start z Clicklease można rozłożyć nawet na 84 wygodne, lekkie raty. Przez cały czas trwania umowy leasingowej z sfinansowanego w ten sposób sprzętu możemy korzystać, jak z tego kupionego za własne środki – tylko nasza firma ma do niego będzie miała do niego dostęp. Gdy umowa na leasing na start dobiegnie zaś końca – sprzęt ten można niedrogim kosztem wykupić i dalej wykorzystywać go do swoich celów.

Kiedy warto zdecydować się na leasing?

Leasing dla nowej firmy to dobre i bezpieczne rozwiązanie przede wszystkim wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie sfinansować wszystkich potrzeb związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem naszej działalności. Usługa taka oferuje elastyczne i dopasowane do naszych możliwości finansowych raty, a także cechuje się – szczególnie w porównaniu do kredytów bankowych – wysoką przyznawalnością.

Jednakże leasing na start to nie jedyna opcja. Na leasing możemy bowiem zdecydować się w dowolnej chwili – nawet, jeśli nasze przedsiębiorstwo prowadzimy z powodzeniem już od wielu lat. Zawsze warto przecież unowocześnić naszą flotę pojazdów, wyposażyć gabinet w nowocześniejszy sprzęt, czy po prostu zaoferować klientom nową, wyższą jakość naszej usługi. 

Article Categories:
Kredyty i pożyczki

Dodaj komentarz