Czym jest leasing dla nowych firm?

Czym jest leasing dla nowych firm?

Wielu przedsiębiorców otwierając swoje świeżo powstałe firmy nie posiada tak dużej ilości gotówki, jaka jest potrzebna do tego, by działalność zacząć od razu z wysokiego C i oferować klientom najwyższej jakości rozwiązania – to zupełnie naturalne. Szukając rozwiązania pamiętajmy jednak, że nie zawsze podstawowa, jakby się wydawało, opcja, jest najlepsza. Zaciągnięcie dużego kredytu na rozwój firmy może w przyszłości okazać się wstępem do poważnych problemów. O wiele lepszym rozwiązaniem jest leasing na start.

Kto może aplikować o leasing dla nowej firmy?

O leasing dla nowej firmy może starać się każdy przedsiębiorca, który nie jest w stanie samodzielnie sfinansować zakupu niezbędnego mu do pracy sprzętu. Nie ma tu żadnego znaczenia, czy nasza firma działa rok, pięć lat, czy jeden dzień. Każdy wniosek traktowany jest jednakowo sprawiedliwie, a okres czasu, od jakiego prowadzimy naszą działalność nie ma wpływu na jego rozstrzygnięcie. 

Z oferty leasingu na start mogą skorzystać firmy trudniące się dostarczaniem bardzo różnych rozwiązań swoim klientom. Z możliwości współpracy z serwisem ClickLease, umożliwiającym uzyskanie indywidualnych ofert finansowania od ponad 40 leasingodawców, korzystają między innymi firmy przewozowe, informatyczne, sklepy i biura usługowe, a nawet bary, czy restauracje..

Aby wniosek o leasing na start został rozpatrzony, konieczne jest jedynie posiadanie ważnych dokumentów rejestrowych firmy. Nie ma konieczności przedstawiania sprawozdań czy zaświadczeń finansowych, a promesę leasingową otrzymać można nawet w trzy godziny od złożenia wniosku.

Leasing na start a kredyt dla firm: dlaczego to pierwsze opłaca się bardziej?

Jest wiele powodów, dla których leasing jest o wiele korzystniejszym rozwiązaniem, niż tradycyjny kredyt, czy pożyczka – zwłaszcza w przypadku nowych firm. Bez wątpienia olbrzymim plusem takiego rozwiązania są niskie koszta – leasing dla nowej firmy można uzyskać przy wpłacie własnej wynoszącej nawet 1% wartości przedmiotu. Uproszczone procedury i minimum formalności sprawiają zaś, że gotówkę możemy dostać nawet jeszcze w dzień złożenia wniosku. O leasing dla firm mogą starać się również świeżo założone przedsiębiorstwa, nawet w pierwszym dniu swojej działalności. Co więcej, opłaty związane z leasingiem można “wpisać w koszta” działalności.

Finansowanie na zasadach leasingu na start z Clicklease można rozłożyć nawet na 84 wygodne, lekkie raty. Przez cały czas trwania umowy leasingowej z sfinansowanego w ten sposób sprzętu możemy korzystać, jak z tego kupionego za własne środki – tylko nasza firma ma do niego będzie miała do niego dostęp. Gdy umowa na leasing na start dobiegnie zaś końca – sprzęt ten można niedrogim kosztem wykupić i dalej wykorzystywać go do swoich celów.

Kiedy warto zdecydować się na leasing?

Leasing dla nowej firmy to dobre i bezpieczne rozwiązanie przede wszystkim wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie sfinansować wszystkich potrzeb związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem naszej działalności. Usługa taka oferuje elastyczne i dopasowane do naszych możliwości finansowych raty, a także cechuje się – szczególnie w porównaniu do kredytów bankowych – wysoką przyznawalnością.

Jednakże leasing na start to nie jedyna opcja. Na leasing możemy bowiem zdecydować się w dowolnej chwili – nawet, jeśli nasze przedsiębiorstwo prowadzimy z powodzeniem już od wielu lat. Zawsze warto przecież unowocześnić naszą flotę pojazdów, wyposażyć gabinet w nowocześniejszy sprzęt, czy po prostu zaoferować klientom nową, wyższą jakość naszej usługi. 

Related Articles

Dodaj komentarz