Czarujące spojrzenie – najciekawsze, profesjonalne zabiegi na okolice oczu

Czarujące spojrzenie – najciekawsze, profesjonalne zabiegi na okolice oczu

Jeśli mowa o postrzeganiu czyjegoś wyglądu, to oczy są zdecydowanie jednym z pierwszych obszarów, na które zwracamy uwagę, gdy spotykamy kogoś po raz pierwszy. Dotyczy to zarówno sfery zawodowej, jak i życia prywatnego. Świadczą o tym nie tylko wyniki różnych badań, ale też potwierdzenia wielu osób. Niektórzy wręcz naprawdę uważają, że „oczy są zwierciadłem duszy”. Nic zatem dziwnego, że dbamy o te okolice twarzy i chcemy, by wyglądały jak najlepiej.  Aby osiągnąć efekt magicznego spojrzenia warto czasem skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Które mogą okazać się szczególnie pomocne?

Botoks i mezoterapia igłowa, czyli szybkie wygładzenie zmarszczek

Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów, mających na celu zniwelowanie oznak starości, jest botoks. Zmarszczki wokół oczu, czyli tak zwane kurze łapki, prędzej czy później pojawiają się u każdego, jednak można zredukować te zmiany poprzez wstrzyknięcie specjalnego preparatu. Botoks to pochodna toksyny botulinowej, którą lekarz aplikuje za pomocą cieniutkiej igiełki w wybrane miejsca wokół oczu. Po zastosowaniu preparatu skóra staje się widocznie gładsza i bardziej napięta, a efekt ten może utrzymywać się nawet do 6 miesięcy po wizycie w salonie urody. Potem kurację należy powtórzyć, by móc ponownie cieszyć się wygładzeniem okolic oczu.

Innym, niezwykle popularnym zabiegiem na skórę w tym obszarze, o czym przekonują zamieszczone tu pomocne wskazówki, jest mezoterapia igłowa. Podczas tej kuracji również używa się igieł, ale w zupełnie inny sposób, niż ma to miejsce w przypadku botoksu. W trakcie mezoterapii, na skórze pod oczami lekarz wykonuje mnóstwo mikronakłuć, które powodują kontrolowany stan zapalny. Zabieg pobudza ją do wzmożonej samoregeneracji, a za pomocą powstałych w niej kanalików można wprowadzić wybrany preparat odżywczy, ukierunkowany na uzyskanie konkretnych efektów kosmetycznych. Mezoterapia okazuje się pomocna nie tylko w walce ze zmarszczkami, ale również sińcami, zaczerwienieniami i opuchlizną wokół oczu.

Eksfoliacja i karboksyterapia – ujędrnienie i odnowienie skóry

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na rewitalizację i odświeżenie skóry jest eksfoliacja. Na czym polega ten zabieg? Silnie skoncentrowany preparat kwasowy nakładany jest na okolice oczu, co powoduje wzmocnienie naczyń krwionośnych oraz rozjaśnienie skóry. Warto pamiętać, że w tym obszarze twarzy jest ona szczególnie wrażliwa i delikatna, dlatego stężenie kwasu nie powinno być zbyt wysokie. Doświadczony specjalista kosmetolog będzie w stanie dobrać taki preparat, który podziała najlepiej, ale nie wywoła podrażnienia. Stosunkowo nowym, lecz wyjątkowo skutecznym zabiegiem upiększającym jest również karboksyterapia. Efekty tej przełomowej w medycynie estetycznej metody poprawy wyglądu wynikają z wprowadzenia do skóry dwutlenku węgla. Rezultatem takiego działania jest poprawa mikrokrążenia, pobudzenie produkcji kolagenu, a także zwiększenie elastyczności i napięcia tkanek. W skrócie – piękna, odżywiona i gładka skóra wokół oczu.

Zadbane okolice oczu to młody i promienny wygląd!

Stan skóry wokół oczu dużo mówi o naszym wieku. Kiedy skóra jest gładka, rozjaśniona i jędrna, wyglądamy młodo i promiennie. Cieszenie się magicznym, olśniewającym spojrzeniem oraz przedłużanie tego stanu rzeczy jest teraz łatwiejsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje bowiem wiele profesjonalnych zabiegów upiększających na okolice oczu – między innymi botoks, mezoterapia igłowa, eksfoliacja czy karboksyterapia – które skutecznie i w bezpieczny sposób pozwalają uzyskać taki rezultat. Warto więc czasem wspomóc swoje działania pielęgnacyjne i w trosce o urodę skorzystać z atutów współczesnej medycyny estetycznej.

Related Articles

Dodaj komentarz