aktualności plan gier zawodnicy sponsorzy galeria bilety
 
   
     

Aktualności

2006-09-19 17:44

Mówi Przysiężny

Pierwsza runda: Michał Przysiężny (Polska) – Ivo Minar (Czechy) 6:2, 4:6, 2:6

Mecz niestety przegrałeś. Wydawało się, że będzie lepiej, zważywszy, że grałeś z Minarem w lutym we Wrocławiu i tam było lekko, łatwo i przyjemnie. Tutaj niestety nie. Kontuzja, prawda?
– Tak, trzy tygodnie temu grałem na turniejach we Włoszech i tam naciągnąłem sobie, a właściwie naderwałem mięsień uda. W związku z tym nie grałem przez ostatnie dwa tygodnie. Miałem nie wystąpić w ogóle w tym turnieju – miałem dostać dziką kartę, ale w związku z tą przerwą uznałem, że jest to bez sensu. Ale ponieważ dostałem się do turnieju z listy, postanowiłem przyjechać i spróbować. Dziś było jednak widać, że dwa dni treningów nie wystarczą. Wciąż mnie jeszcze ta noga boli i nie biegam do trudniejszych piłek. O wślizgach mogę na razie zapomnieć. Dlatego wyglądało to tak, jak wyglądało, miałem kilka dobrych uderzeń, ale gdy piłka była bardziej na bok, to już nie mogłem biegać.

Czy w związku z tym przystępowanie do gry nie było ryzykowne?
– Chciałem spróbować, bo na treningach nawet w miarę biegałem, ale jest to jednak inna gra niż na meczu, kiedy dochodzi stres. Chcę też zagrać w debla, a gdybym teraz skreczował, to nie mógłbym w nim wystąpić. W deblu, wiadomo, mniej się biega, chcę też opuszczać Grzesia Panfila w potrzebie. Byłoby to trochę nie fair. Zagramy i zobaczymy.

Kontuzja przyplątała Ci się w najgorszym momencie – lato miałeś udane, choćby występ w Sopocie i wynik jak na polskiego tenisistę niespotykany od 20 lat, czyli ćwierćfinał.
– Po Sopocie też grałem całkiem dobrze, właśnie na tych turniejach we Włoszech, gdzie dopadła mnie kontuzja.

Z pięciu Polaków w turnieju, dwóch jest już niestety za burtą. Zostało trzech – który z nich ma Twoim zdaniem największe szanse?
– U Łukasza Kubota wszystko zależy od niego, jak zagra. Marcin Matkowski myślę, że może powalczyć, choć wiadomo, że gra tylko debla, więc wszystko zależy od dnia. Marcin Gawron na pewno nie jest faworytem, bo jest to jego pierwszy występ w turnieju seniorskim, ale myślę, że wyjdzie skoncentrowany i zagra bardzo dobrze.

Dziękujemy i życzymy zdrowia.

 
     
 
Domeny, hosting, email
 
   
                     
Polska wersja English version Livescore